Kako do nas?

ŠKOLSKO PODRUČJE

Grad Imotski

Imotski je stari grad, smješten na jugu Republike Hrvatske, na raskrižju Dalmatinske Zagore i Bosne i Hercegovine. Prvi put ga se spominje 950. godine u djelu De administrando imperio bizantskog cara i povjesničara Konstantina Porfirogeneta.

Imotski ima sva obilježja primorskog grada, zahvaljujući ponajviše klimi i urbanoj arhitekturi stare gradske jezgre. Kamene kuće, strme uske ulice s kamenitim stepenicama svjedoci su nekadašnjeg izgleda ovog mjesta čija je stara jezgra i zaštićena. Nekoliko zgrada sa lijepim pročeljima i kovanim ogradama iz doba secesije, govore o stilskim strujanjima koja nisu mimoišla ni ovu sredinu.

Prema popisu stanovništva iz 2001. godine u gradu živi 10.111 stanovnika, u užoj jezgri grada oko 5000 stanovnika, a u cijeloj Imotskoj krajini oko 32000 stanovnika.

Gradom dominira tvrđava Topana, nastala u 10. stoljeću, koja je kroz povijest imala izuzetno strateško značenje, a danas je zanimljiva posjetiteljima zbog sačuvanog izgleda i vidikovaca na grad i Modro jezero. U sklopu tvrđave nalazi se i zavjetna crkvica posvećena Gospi od Anđela, zaštitnici Imotskog. U okružju zidina ljeti se odvija i nekoliko manifestacija, a s Topane spuštajući se niz 92 kamene Imotske skaline, izgrađene u 18. stoljeću, dolazimo do Imotskog trga na kojemu je i spomenik velikom pjesniku, Imoćaninu Tinu Ujeviću.

Ispod Topane je i Modro jezero, omiljeno šetalište, a u ljetnim mjesecima i glavno kupalište u Imotskom. Do njegove bistre površine vode kamene serpentine. U neposrednoj blizini (1,5 km) nalazi se i Crveno jezero, najdublje kraško jezero u Europi čija je dubina depresije 528 metara, a dubina vode doseže i 300 metara s dnom koje je ispod morske razine. Uz ova jezera kao i ostala u Imotskoj krajini nastala urušavanjem podvodnih špilja vežu se mnoge legende, kao o oholom Gavanu ili Hasanaginici koja je opjevana u narodnoj baladi te prevedena na većinu svjetskih jezika. Prema toj priči i grob Hasanaginice nalazi se na rubu Modrog jezera.

Osim prirodnih ljepota i raznolikosti, u Imotskom danas

moguće je naći kvalitetan hotelski smještaj,

odličnu gastronomsku ponudu i pomoću vinskih cesta

uživati u degustacijama kvalitetnih vina ili prvog dalmatinskog pjenušca.

Oni koji se žele približiti nekadašnjem životu mogu posjetiti naša eko sela.

Tijekom godine, a posebno ljeti,

u Imotskom se održava veliki broj manifestacija koje vrijedi posjetiti.

Glazbena škola Dr. fra Ivan Glibotić Imotski djeluje u zgradi na adresi Bruna Bušića 5 u Imotskom, u dijelu grada Imotskog koji zovemo Đirada (šetalište).

Glavna zgrada škole je građena od kamena

Zgrada je renovirana i korisnički izvrsno sređena za potrebe ovakve škole.

Škola raspolaže sa prostorom u ukupnoj površini cca 643 m2.

PRIZEMLJE + POLUKAT 243 m2

4. Učionica  za individualnu nastavu
  5. Učionica  za individualnu nastavu
  6. Nototeka i instrumentarij

Nova koncertna dvorana za cca 150 slušatelja, nalazi se uz školu.

Glazbenu školu Dr. fra Ivana Glibotića pohađaju učenici sa šireg područja bivše općine Imotski, koja je podijeljena na grad Imotski i općine: Runović, Zmijavci,  Podbablje, Zagvozd, Proložac, Lokvičići, Lovreć i Cista Provo. Krajnje točke od škole udaljene su cca 25 kilometara.

Srednju glazbenu školu pohađaju, također, učenici iz susjedne BiH i to iz: Gruda, Posušja, Tomislavgrada i Livna.

Odluka upisa 2015/16

Idemo u srednju!